-Resultater 18. april 2009

BC Senior, resultat etter finale – BC Senior – Offisiell

Plass Startnr Navn Nasj. Bilmerke Klubb Heatpoeng Poeng
1 39 Hallvard Finnvik N Toyota MR2 Team Innante NMK Vikedal 10, 10, 10 30
2 24 Gustav Fluge N Volvo 240 E85 NMK Bergen 10, 10, 10 30
3 34 Kenneth Johansen N Ford Escort NMK Vikedal 10, 5, 10 25
4 50 Jørn Ahmer N VW Boble NMK Bergen 10, 10, 10 30
5 19 Vigleik Veseth N Fiat Publikumsfavoritt ORL NMK Bergen 10, 10, 7 27
6 35 Glenn Olav Lothe N Opel Kadett NMK Vikedal 10, 10, 7 27
7 42 Hans Kristjan Kristjanson N VW Golf Jokke NMK Vikedal 7, 10, 7 24
8 43 Per Gaute Østbø N Opel Ascona NMK Vikedal 5, 7, 10 22
9 36 Reidar Skeie N Volvo 244 NMK Vikedal 7, 7, 10 24
10 20 Roar Norbyhagen N Volvo NAF Valdres 5, 10, 7 22
11 23 Jan Erik Sevaldhole N Volvo Sus og dus NMK Hønefoss 7, 3, 10 20
12 41 Kenneth Stava N Saab NAF Gjesdal 7, 7, 7 21
13 27 Bent Hagen N VW Sus og dus NMK Hønefoss 7, 5, 7 19
14 28 Kurt Bjørge N Sierra ORL NMK Bergen 5, 7, 7 19
15 32 Ove Bjørge N Volvo ORL NMK Bergen 7, 10, 5 22
16 47 Gård Nordmark N Golf NAF Gjesdal 5, 5, 7 17
17 33 Frank Tore Østerbø N BMW NMK Bergen 3, 5, 10 18
18 30 Jan Skollerud N Volvo Sus og dus NMK Hønefoss 10, 3, 5 18
19 22 Bjørn Tore Teigland N Volvo 144 ORL NMK Bergen 3, 7, 5 15
20 18 Morten Ramsvik N Volvo 240 ARL NMK Bergen 7, 3, 3 13
21 44 Rudi Soltvedt N Toyota Starlet NMK Bergen 3, 7, 3 13
22 40 Kennet Kaldheim N Volvo 740 NMK Vikedal 5, 3, 5 13
23 48 Ivar Finnvik N Volvo 245 Team Innante NMK Vikedal 5, 7, 0 12
23 12 Stian L Olsen N Toyota Starlet FOG NMK Bergen 5, 7, 0 12
25 16 Arild Alfei N Opel Ascona NMK Bergen 2, 5, 5 12
25 45 Silje-Renèe Pedersen N SR Superteam Ford NMK Vikedal 2, 5, 5 12
27 31 Helge Hagen N Volvo 240 NMK Bergen 5, 2, 5 12
28 11 Kjell Askeland N VW NMK Bergen 10, 0, 0 10
29 17 Per Inge Andersen N Volvo 240 ARL NMK Bergen 2, 3, 5 10
30 60 Remi Hestertræet N Volvo 242 ARL NMK Bergen 3, 5, 2 10
31 13 Eivind Helle N Volvo 240 FOG NMK Bergen 3, 3, 3 9
31 14 Knut Are Myklebust N Datsun 1800 NMK Sunnfjord 3, 3, 3 9
33 58 Halvard Veseth N Sportsgalleriet Boble NMK Bergen 7, 0, 0 7
34 37 Eirik Hella N BMW 318 NMK Bergen 2, 2, 2 6
35 26 Karl Helland N Lada Super NAF Motorsport Gjesdal 0, 5, 0 5
36 29 Ole Martin Johansen N Opel Corsa NAF Motorsport Sarpsborg 2, 0, 3 5
37 15 Tor Ole Grythe N Opel Sus og dus NMK Hønefoss 3, 2, 0 5
38 49 Rune Storteig N Opel Sus og dus NMK Hønefoss 2, 2, 0 4
39 10 Dag Solbakken N VW NMK Bergen 0, 0, 0 0

BC Junior, resultat etter finale – BC Junior – Offisiell

Plass Startnr Navn Nasj. Bilmerke Klubb Heatpoeng Poeng
1 84 Alexander Presttun N Opel Kadett FOG NMK Bergen 10, 7, 10 27
2 89 Frank Remi Fonnes N Volvo 360 FOG NMK Bergen 10, 10, 10 30
3 96 Torbjørn Ø. Veland N BMW NMK Bergen 10, 5, 5 20
4 73 Sveinung Holten Leifsen N BMW NMK Vikedal 7, 10, 7 24
5 71 Daniel Holten N Volvo 240 NMK Vikedal 7, 10, 5 22
6 93 Anders Hjelmås N Volvo HRL NMK Bergen 10, 10, 10 30
7 90 Trygve H. Lærdal N Volvo 242 NMK Vikedal 0, 7, 10 17
8 85 Kjersti Stuvik N RGP Sierra NMK Vikedal 5, 5, 7 17
9 79 Catrine Mæland N Mazda 626 Higre NMK Vikedal 3, 10, 5 18
10 88 Ruben Stava N Saab NAF Gjesdal 10, 7, 5 22
11 87 Marius Bergfjord N VW Grom Golf NMK Bergen 0, 7, 10 17
12 75 Siv Margrete Skollerud N Volvo Sus og dus NMK Hønefoss 5, 3, 7 15
13 92 Ruben Nilsen N Ja Bil NMK Bergen 7, 5, 3 15
14 76 Monica Pedersen N SR Superteam Ford NMK Vikedal 3, 2, 7 12
15 83 Fredrik Børtveit N VW Boble NMK Bergen 2, 2, 7 11
16 77 Jon Olav Risnes N Volvo 240 NMK Bergen 7, 0, 3 10
17 80 Petter L Sæbø N Mercedes 190 FOG NMK Bergen 7, 3, 0 10
18 81 Simen Mjelde Solberg N Volvo 240 NMK Bergen 5, 3, 2 10
19 74 Karina Solberg N Ford Fiesta XR NMK Bergen 0, 5, 3 8
20 91 Stine Bergstrøm N Opel Sus og dus NMK Hønefoss 3, 2, 3 8
21 78 Atle Nordpoll Teigland N Opel Ascona ORL NMK Bergen 5, 0, 0 5
21 82 Martin Espevik N Volvo 240 NMK Bergen 5, 0, 0 5

22 deltakere.

Resultatliste etter finaler kl.16.13

Rallycross kl. A

Pl Snr Navn Merke Klubb T. 1. P. 1. T. 2 P. 2. T. 3. P.3. Resultat Finaler
1 100 Daniel Holten VW Golf NMK Vikedal 99:99:99 99 02:53;05 1 03:09;93 1 2 A

Rallycross kl. B

Plass Startnr Navn Bilmerke Klubb T. 1.omg. P. 1. omg T. 2 omg P. 2. omg T. 3. omg P.3.omg Resultat Finaler
1 655 Runar Vedå Volvo 242 NMK Bergen 02:57;14 3 02:50;66 2 02:49;75 2 4 A
2 621 Ernst Holten Leifsen Ford Focus NMK Vikedal 02:57;78 4 02:51;72 4 02:45;98 1 5 A
3 612 Andreas Bakkerud Peugeot 206 NMK Bergen 02:58;62 5 02:51;64 3 02:53;74 6 8 A
4 665 Karsten Hermansen Volvo 242 evo NAF Gjesdal 03:11;49 17 02:55;93 7 02:50;62 3 10 B
5 628 Steinar Stokke Mazda RX7 NMK Bergen 02:52;29 1 02:46;85 1 99:99;99 99 2 A
6 668 Sigbjørn Hannisdal Volvo 142 NMK Bergen 99:99;99 99 02:53;46 5 02:53;18 5 10 B
7 659 Lars Reidar Frøyland Ford Escort Higre NMK Vikedal 02:56;31 2 02:56;44 8 03:04;76 15 10 B
8 613 Jonny Brådli Ford Escort RS2000 NMK Egersund & Dalane 03:00;40 6 02:58;38 10 99:99;99 99 16 B
9 630 Cato Erga Volvo 240 NAF Gjesdal 03:05;71 11 02:57;98 9 02:52;29 4 13 B
10 629 Frode Aas Volvo 242 GT KNA Haugaland 03:00;93 7 02:55;12 6 02:58;90 10 13 B
11 618 Laila Bjørge Volvo 242 NMK Bergen 03:03;58 10 03:00;77 11 02:56;40 7 17
12 666 Ørjan Stokvik VW Golf NMK Bergen 03:02;04 9 03:01;67 12 02:57;88 9 18
13 622 Andreas Hella Volvo 242 NMK Bergen 03:01;15 8 03:01;70 13 02:59;40 11 19
14 626 Joakim B. Hansen MSU NMK Vikedal 03:09;45 13 99:99;99 99 02:56;81 8 21
15 645 Steinar Høyvik VW 1303S NMK Vikedal 03:11;03 15 03:03;39 14 03:00;27 12 26
16 627 Stein Erling Tjelta VW Golf Klepp 03:13;69 19 03:04;13 15 03:02;85 13 28
17 617 Aleksander Skeie Opel Kadett NMK Vikedal 03:09;59 14 03:04;32 16 03:04.19 14 28
18 615 Ingvar Auestad Volvo 240 NMK Vikedal 03:05;77 12 99:99;99 99 03:05;68 17 29
19 610 Knut Endre Ringhagen Mercedes C230-16 NMK Vikedal 03:12;33 18 03:04;96 17 03:05.21 16 33
20 619 Johnny Skoglund Ford Escort NMK Bergen 03:11;12 16 99:99;99 99 03:11;25 18 34
21 624 Inge Leirheim Volvo 240 NMK Bergen 03:22;23 20 03:07;59 19 03:14;82 19 38
22 620 Geir Skoglund Ford HRL NMK Bergen 03:35;16 21 03:06;86 18 99:99;99 99 39
23 623 Even Alvestad Ford Escort KNA Haugaland 99:99;99 99 99:99;99 99 99:99;99 99 198

Rallycross kl. C

Plass Startnr Navn Bilmerke Klubb T. 1.omg. P. 1. omg T. 2 omg P. 2. omg T. 3. omg P.3.omg Resultat Finaler
1 807 Geir Harald Skeie Volvo S40 NMK Vikedal 02:48;53 1 02:46;99 1 02:45;85 1 2 A
2 814 Eirik Aasebøe BMW M3 NMK Vikedal 03:21;78 5 02:58;28 2 02:56;81 2 4 A
3 809 Kim Roar Johansen Opel Kadett GT/E NAF Motorsport Sarpsborg 03:06;51 3 03:01;71 3 03:18;25 4 6 A
4 823 Per Magne Flatebø Volvo 340 NMK Vikedal 03:12;65 4 03:06;65 4 03:05;41 3 7 A
5 820 Håvard Helland Volvo 940 NMK Vikedal 02:55;22 2 99:99;99 99 99:99;99 99 101 A
Dette innlegget ble publisert i Bil, Stevner. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.